
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 A |
| Forward Voltage | 570 mV |
| Average Rectified Current | 10 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 45 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 125 A |
| Reverse Current | 500 µA |
Stock: 1670
Distributors
pcbx
Unit Price$0.61299
Ext.Price$0.61299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.61299 | $0.61299 |
| 10 | $0.49671 | $4.96710 |
| 25 | $0.45683 | $11.42075 |
| 50 | $0.42015 | $21.00750 |
| 100 | $0.38643 | $38.64300 |
| 300 | $0.34295 | $102.88500 |
| 500 | $0.30436 | $152.18000 |
| 1000 | $0.28726 | $287.26000 |
| 3000 | $0.25987 | $779.61000 |
| 5000 | $0.23510 | $1175.50000 |
